موسسه فرهنگی قرآنی بشرای وحی

 • مقام معظم رهبری (مدظله العالی) :


  امروز شعار دنياى اسلام ، بايد بازگشت به قرآن و عمل به آن باشد .

 • سامانه ارسال پیام کوتاه قرآنیان


  واگذاری پنل پیامک و خط اختصاصی رایگان به قرآنیان

 • اهم فعالیت های مؤسسات قرآنی


  شرح کامل کلیه امور قرآنی مؤسسات قرآنی مردمی

آغاز طرح بزرگ قرآنی 1447 - حفظ جزء 29 قرآن کریم

طرح قرآنی 1447 از سوی شبكه قرآن سيما و با همكاری سازمان‌ها و دستگاه‌های قرآنی كشور برگزار می‌شود. مؤسسات قرآنی مردمی شمیرانات نيز به عنوان يك تشكل بزرگ و يكی از بازوهای توانمند قرآنی در اين طرح مشاركت داشته و هماهنگی‌های لازم برای اجرای اين طرح را در تمامی منطقه و روستا های اطرف  انجام داده است.

 

آیین نامه اجرايي طرح بزرگ قرآنی 1447 (حفظ جزء 29 ام قرآن كريم)

به منظور ترویج فرهنگ قرآن آموزی و با هدف آشناسازی آحاد مردم با حفظ ، روخوانی ، روان‌خوانی و درک مفاهیم قرآن کریم و با عنایت به تفاهم‌نامه همکاری بین «ستاد عالی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد کشور» و «شبکه قرآن و معارف سیما» به حول و قوۀ الهی طرح بزرگ قرآنی «1447» (در یکهزار و چهارصد و چهل و هفتمین سال نزول قرآن کریم) با همکاری دبیرخانه استانها و کانونهای فرهنگی و هنری و مراکز خانه‌های نور و مراکز تخصصی قرآن استانها در سراسر کشور برگزار خواهد شد. در همین زمینه نکات زیر حائز اهمیت است:

1- محتوای طرح (1447) حفظ جزء 29 ام قرآن كريم است که بصورت چند رسانه‌ای طی تابستان سال جاری از شبکۀ قرآن و معارف سيما و شبکه‌های دیگر سیما، شبکه های رادیویی روزنامۀ جام جم و کلاس‌های حضوری به اجرا درخواهد آمد. جدول پخش برنامه شبکه‌های مذکور به پيوست مي باشد.

2- در راستای اجرای طرح (1447) تعداد حداقل (2000) کلاس حفظ و آموزش روخوانی، روانخوانی ، صحت قرائت و مفاهيم قرآن کریم توسط دبیرخانه استانها و با همکاری کانونهای فرهنگی و هنری و خانه‌های نور و مراکز تخصصی قرآن استانها و طبق شرایط زیر در سطح کشور برگزار خواهد شد.
تبصره: افزایش تعداد کلاسهای این طرح با استفاده از اعتبارات استانی و بومی بلامانع می‌باشد.

3- مراحل مختلف برگزاری کلاسهای طرح به شرح جدول زیر می‌باشد:

 • ثبت نام از علاقمندان جهت حضور در کلاسها : 1392/03/18 لغایت 1392/03/31
 • برگزاری 20 جلسه آموزشی 90 دقیقه ای به همراه یک جلسه آزمون نهایی : 1392/04/01 لغایت 1392/05/25
 • ارسال مشخصات قبول شدگان توسط کانون های استان به کانون مرکزی استان : تا 1392/06/01
 • ارسال فرم ارزشیابی به ستاد طرح 1447 : تا 1392/06/05

تذکر: یادآور می‌شود رعایت دقیق این زمان بندی با توجه به سراسری بودن طرح الزامی است.

4- فرم شماره 1 که مربوط به لیست افراد شرکت کننده در هر کلاس می‌باشد، می‌بایست توسط کانون های برگزار کننده تکمیل گردد و حداکثر تا تاریخ 5/4/92 برای پیگیری‌های بعدی به کانون مرکزی استان ارسال ‌گردد.

5- کانون مرکزی استان فرم شماره 2 (که مربوط به مشخصات کلیه مراکز فعال در طرح می‌باشد) را تکمیل و حداکثر تا روز دوشنبه  10/4/92 به دبیرخانه ستاد عالی کانونهای مساجد پست و یا از طریق آدرس الکترونیکی ارسال نماید.

6- اساتید محترم کلاسها موظف خواهند بود در جلسه آخر (جلسه بیست ویکم) ارزشیابی پایانی را (طبق ضوابطی که در دستورالعمل ضمیمه آمده) انجام داده و لیست نمرات کلاس (فرم شماره 1) را حداکثر تا روز شنبه تاریخ 2/6/92 تکمیل و به کانون مرکزی استان تحویل نمایند.

7- به دلیل همزمانی برگزاری دوره‌ها در کشور به نتایجی که بعد از زمان فوق ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد. بدیهی است این گروه از شرکت در قرعه کشی محروم خواهند بود.

8- اسامی قبول شدگان – افرادی که در ارزشیابی پایانی (براساس ضوابطی که ضمیمه می‌باشد) نمره 80  و بالاتر از آن را كسب نموده باشند – مي بايست در فرم شماره 3 به صورت کامل ثبت و تا پايان وقت اداري یکشنبه 3/6/92 به دبیرخانه ستاد عالی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد کشور ارسال و یا پست الکترونیکی گردد (افرادی که مشخصات آنان در فرم مربوطه بطور کامل قید نشده باشد امکان حضور در قرعه کشی را نخواهند داشت).

9- دبيرخانه ستاد عالي كانونهاي فرهنگي هنري مساجد كشور اسامي قبول شده گان را تا سه شنبه 5/6/92 به ستاد مستقرر در شبكه قرآن ومعارف سيما جهت قرعه كشي ارسال نمايد.

10-‌ دستورالعمل اجرایی طرح می‌بایست قبل از شروع کلاسها در اختیار کلیه اساتید و مسئولین کانونهای مجری طرح قرار گیرد.

11-‌‌ در پایان دوره به قبول شدگان از سوی دبیرخانه استانها گواهینامه «حفظ جزء 29 قرآن كريم» اعطاء می‌شود.
آدرس الکترونیکی جهت ارسال مدارک و مکاتبات مربوط به شمیرانات: boshra_vahy[at]yahoo.com

12-‌ جوايز اين دوره از طرح 500کمک هزینه سفر به عتبات عالیات پيش بيني شده است كه به قيد قرعه در بين افرادي كه امتياز آنها 80 و بالا از آن باشد از سوي شبكه قرآن و معارف سيما پرداخت خواهد شد.

13-‌ نظارت بر حسن برگزاری طرح و تأیید نهایی آنها با مسئول محترم دبیرخانه‌استان می‌باشد.

14- در صورت هر گونه سؤال در خصوص طرح، نماینده اتحادیه شمیرانات (آقای موسوی) 09121407200 آمادۀ پاسخگویی می‌باشد.
تذکر مهم : جهت سهولت در امر قرعه کشی پیشنهاد می شود کلیه فرمها و مشخصات بطور کامل و فقط بصورت تایپی تکمیل گردد.

 
دستور العمل اجرایی طرح بزرگ قرآنی 1447 (تابستان 1392) حفظ جزء 29 قرآن كريم

اساتید گرامی؛ لطفاً به تذکرات زیر توجه فرمایید:

1- هدف اصلی از اجرای طرح بزرگ قرآنی 1447 حفظ جزء 29 ام قرآن كريم و آشنایی مخاطبان با روخواني ، روانخوانی ، صحت نسبي تلفظ حروف در حد قرائت نماز و مفاهیم بلند این سوره ها در راستاي طرح ملي حفظ قرآن كريم می‌باشد.

2- به دلیل پخش زنده و روزانه آموزش حفظ ، روخوانی ، روانخوانی و صحت قرائت و مفاهیم سور مباركه جزء 30 قرآن كريم از شبکه قرآن و معارف سیما ( هر روز از ساعت 17 الی 19 ) به مدت 80 برنامه و 7 شبکه تلويزيوني دیگر (شبکه های 1ـ2ـ3ـ4 ـ تهران ، آموزش و جام جم) در ساعات مختلف روز توصیه می شود قرآن آموزان به آن برنامه ها توجه نموده و استفاده لازم را کسب نمایند.

3- مدت دوره در سازمانها و نهاد هاي قرآني همكار و مشاركت كننده در طرح از تاریخ 1/4/1392 لغایت 25/5/1392 و هفته ای 3 جلسه آموزشی 90 دقیقه ای می باشد . (جمعاً 21 جلسه)

4- تقاضا می شود پس از برگزاری اولین جلسه، فرم شماره یک را ( منهای ستون « امتیاز» که در پایان دوره پس از ارزشیابی پایانی باید تکمیل گردد ) تکمیل و حداکثر تا تاریخ 5/4/1392 تحویل اداره کل متبوع آن سازمان يا مركز در استان نمایید و یک نسخه آن را برای پایان دوره نزد خود نگهدارید.

5- ارزشیابی پایانی را در آخرین جلسه دوره طبق آيين نامه داوري  انجام و امتیازات را در ستون مربوطه ثبت نموده و لیست را حداکثر تا تاریخ 2/6/1392 تحویل ستاد مستقر در شبكه قرآن ومعارف سيما نمایید تا امکان شرکت قبول شدگان در مسابقه پیش بینی شده فراهم گردد . بدیهی است در صورت تأخیر در تحویل لیست امتیازات (فرم تکمیل شده شماره 1) قبول شدگان امکان شرکت در مسابقه را نخواهند داشت.

6- جوایز این دوره از طرح 500 کمک هزینه سفر به عتبات عالیات پیش بینی شده است که به قید قرعه در بین افرادی که امتیاز آنها 80 و بالاتر باشد توزیع خواهد شد.

نحوه ارزشیابی پایانی :
* از هر شركت كننده سه سوال 5 سطري از سور مباركه جزء 29 پرسيده مي شود. هر سوال داراي 100 امتياز بوده و سپس ميانگين آنها بعنوان نمره نهايي اعلام مي شود.
تذکر: حدنصاب قبولی برای شرکت در مسابقه، حداقل امتیاز 80 می باشد.

 
آئین نامه داوري طرح بزرگ قرآنی 1447 با محوریت حفظ جزء 29 قرآن كريم

• هدف از برگزاری طرح، حفظ سور مباركه جزء 29 قرآن كريم و آشنایی مخاطبین با روخوانی، روانخوانی و صحت قرائت قرآن کریم در حد قرائت نماز و درك مفاهيم سور مورد نظر می باشد. کارشناسان برنامه ضمن رفع اشکالات، افراد واجد شرایط و مستعد را به فصیح خوانی و مراتب بالاتر هدایت و تشویق می نمایند.
• کلیه شرکت کنندگان پس از حفظ و تلاوت آیات برگزیده هر روز، با تشخیص داور به سه گروه كلي الف ، ب و ج تقسیم خواهند شد.
• گروه الف : افرادی که به حفظ مسلط بوده و روخوانی و روانخوانی آنها کامل مي باشد.
• گروه ب : افرادی که به حفظ مسلط بوده و روخوانی و روانخواني آنها کامل نمي باشد.
• گروه ج : افرادي كه به حفظ مسلط نبوده و علي رغم تذكر استاد اغلاط خود را اصلاح ننمايند( حداكثر سه مورد)

چند تذکر مهم :
1. در صورتی که شرکت کننده به حفظ مسلط بوده لکن مرتکب اغلاط گردد و آنها را اصلاح نماید بلااشکال بوده و در گروه الف قرار می گیرد.
2. صوت و لحن ملاک نمی باشد و قرائت به شکل ساده و معمولی نیز بلامانع خواهد بود .
3. تشخیص نمره و گروه به عهده کارشناس مربوطه خواهد بود.
4. برای بخش حفظ که در مؤسسات و نهادها صورت می گیرد بخش روخواني ، روانخواني و صحت قرائت  شامل 20 درصد کل نمره و 80 درصد آن اختصاص به حسن حفظ جزء 29  خواهد داشت.
5. در بخش حفظ (مربوط به سازمانها، مؤسسات، نهادها و مراکز) سه سئوال 5 سطری از هر شرکت کننده خواهد شد و هر سئوال دارای 100 نمره بوده که سپس میانگین سه سئوال گرفته شده و نمره نهایی اختصاص می یابد.
6. حدنصاب قبولی در مراکز، نهادها و سازمانها حداقل كسب 80 امتياز می باشد.

 
 دانلود فرم شماره یک تا چهار

      فایل ورد جهت تایپ                  فایل پی دی اف جهت پرینت

                                

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما بزرگواران در بهبود خدمات رسانی مؤسسه فرهنگی قرآنی بشرای وحی نقش مؤثری ایفا می کند و با عنایت به حدیث شریف نبوی که « مؤمن آیینه مؤمن است » ، شما نیـز آیینه ما باشید و با یادآوری نقاط قوت و ضعف وبسایت ، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید .


.: تنها کاربران سایت می توانند نظرات خود را ارسال نمایند (عضویت در وبسایت بشرای وحی رایگان می باشد) :.

« جهت ورود و یا عضویت در سایت اینجا کلیک فرمایید »

آمار بازدیدکنندگان از سایت

بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید ماه جاری
بازدید ماه گذشته
بازدید کل
107
196
107
11050
9635709

پیش بینی امروز
1200


آی پی شما :3.234.143.26

درباره ما

هدف مؤسسه : انشاء الله به فضل و عنايت خداوند در صدديم که يکي از مُرّوجان جدّي قرآن در جهان باشيم و پيام نوراني خداوند را به عرصه رفتار قرآني در جامعه بيابيم .

تاريخچه : فعاليت هاي قرآني اين مؤسسه در يکي از منازل محله دارآباد شميران از سال 1379 به طريق سنّتي آغاز شد که با موافقت مادر بزرگوار یکی از شهدا و در منزل ايشان ادامه يافت ...

 

ادامه مطلب

راه های ارتباطی

روش های ارتباط با مؤسسه :

 

تلفن : 15 83 10 26 021
تلفن همراه : 00 72 140 0912
سامانه پیامک : 005 249 5000
صندوق پستی : 6511 - 19395

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

feed-image